Bankalar

Banka ve havaleler konusunda ne tavsiyeler verebilirsiniz?

En çok merak edilen konulardan biride çocuklarını Bulgaristan’a gönderen ailelerin çocuklarına orada nasıl para göndereceklerini düşünmeleridir. Bu çözümü basit bir problemdir. Ziraat Bankası Bulgaristan’da faaliyet gösteren bir Türk bankasıdır. Türkiye’de T.C. Ziraat Bankası’nda hesap açtırırsanız aynı hesabı Bulgaristan'daki ATM’lerden para çekebilirsiniz. Böylece aileniz zorlanmadan size para gönderebilir. Bir diğer yolda Money Trans aracığı ile para gönderebilirsiniz. Türkiye’de Money Trans Garanti Bankası ile çalışmaktadır.

Bankalar Pazartesi- Cuma günleri 09:00-17:00 saatleri arası çalışmaktadır. Otellerde, bazı mağazalarda yada döviz bürolarında para bozdurmak daha yüksek komisyon ödenmesine neden olabilir. Öğrenciler pek çok bankanın ATM'lerini rahatlıkla kullanabilirler. Bulgaristan’da da bir bankada hesabı açarak, bankadan alacağınız bankamatik kartıyla ödemelerinizi kendi hesabınızdan tüm ülkede yapabilirsiniz.

Türkiye’de açtıracağım bir banka hesabından yurt dışında para çekebilir miyim?

Evet. Türkiye'deki bankalarda hesap açtırarak kredi kartı ve bankamatik kartlarıyala gittiğiniz ülkede para çekebilirsiniz.