Öğrenci Vizesi

Vize başvuruları nasıl yapılıyor?

İzlenecek yol ve hazırlanacak evraklar hakkında tıklayınız

Vize işlemleri ne kadar zaman alır?

Vize alımı genelde 20 ile 30 günlük süre almaktadır.

Bulgaristan’da eğitim görmek için vize almamız gerekiyor mu?

Bulgaristan Türkiye’ye vize uygulamaktadır. Vizeniz için gerekli olan belgeler DJAR Danışnamlığı tarafından size ulaştırılacaktır. Şahsen ya da DJAR Danışmanlığı’nın aracılığıyla en kısa sürede vizeniz 100 % onaylanmış olacaktır.

Ögrenci vizesi almak icin nereye başvuracağım?

Öğrenci vizesi alabilmek için ilk olarak başvurduğunuz üniversiteden resmi kabul mektubunun size ulaşmış olması gerekir. Türkiye'deyseniz bu resmi yazı ile Ankara'da, İstanbul yada Edirne Konsolosluğ’una başvurmanız gerekecektir. Bağlı olduğunuz konsolosluğu öğrenmek için tıklayınız.

Vize işlemleri nasıl yürütülmektedir?

DJAR Danışmanlığı öğrencilerin vize işlemlerini takip etmektedir. Öğrenciler vize müracaatlarını şahsen konsolosluklara ya da DJAR Danışmanlığı aracılığıyla yaparlar. Genelde vize işlemleri 20 ila 30 gün arası sürebilir. Bu nedenle başvurunuzu yaparken bu süreyi göz önünde bulundurunuz.

Vize sürem bittiğinde ne yapmalıyı?

D Tipi vize çok girişlidir. Süresi 3 ila 6 ay arasındadır. Eğer bu süre içinde oturum kimlik kartı işlemlerinizi tamamlamadıysanız ve halen Bulgaristan’da bulunmaktayseniz vize bitiminde Yabancılar Şubesi size ceza uygulamak zorunda kalacaktır. Türkiye’de bulunmaktaysanız ve vizeniz bitmişse Bulgaristan’a giriş yapamazsınız. D Vizesi için yeni müracaat yapmanız gerekecetir. Tavsiyemiz size verilen vize süre bitmeden en geç 10 iş günü öncesinden oturum müracatınızı yapmış olmanızdır.