Kayıt İşlemleri

Bulgar üniversitelerine nasıl başvurabilirim?

Öğrenim görmek istediğiniz alanı seçin ve bizimle iletişime geçin. Bulgaristan üniversiteleri başvuruları en geç eylül ayının sonuna kadar kabul ederler. Bu tarihe kadar gerekli evrakları tamamlamış ve bize yollamış olmanız gerekir.

Bir aracı firma olmadan, Üniversite’ye kayıt yaptırabilir miyim? Bunun avantaj ve dezavantajları nelerdir?

Doğal olarak yurtdışı eğitim firmalarının size önereceği okullara aracı kullanmadan direkt olarak kendiniz kayıt yaptırabilirsiniz. Fakat bu hem sizin hem de üniversitenin işlemlerini zorlaştırarak zaman ve maddi kayıplara neden olacaktır. Bu nedenle Üniversite’ye DJAR Danışmanlığı aracılığı ile kaydolmanız size birçok avantaj sağlayacaktır.

Dil sorunundan dolayı gitmeyi düşündüğünüz üniversite ile iletişim kurmanız çok zor olacaktır. Bu nedenle güvenilir bir yurtdışı eğitim firması ile yurtdışına gitmeye karar verdiyseniz; firma, amacınıza ve bütçenize en uygun yüksek okulu seçebilir ve böylece yanlış seçimden kaynaklanan sorunları yaşamamış olursunuz. Danışmanlarımız uzman oldukları için kayıt işlemleriniz son derece kolay çözümlenmiş olacaktır.

DJAR Danışmanlığı sizin için önemli olan vize aşamasında size en etkili yardımı yapacaktır. Çünkü eğitim danışmanları vize konusunda da uzman ve deneyimlidirler. Vize başvuru formlarınızın en doğru şekilde hazırlanmasını ve vize işlemlerinizin sağlıklı bir şekilde takip edip sonuçlanmasını sağlamakla görevlidirler.

Üniversite’ye kayıt olabilmek için ne kadar süre önce başvuru yapmalıyım?

Kayıt işlemleri 1 Haziran - 30 Eylül arası yapılmakta ve azami bir hafta süre içinde tamamlanmaktadır. Kayıtlardaki yoğunluk gözönüne alındığında kayıtların son gününden bir ay öncesinden DJAR Danışmanlığ’a başvuru yapmanız faydanız gereğidir.

Ne zaman kayıt yaptırmalıyım?

Gitmek istediğiniz üniversite DJAR Şİrketi danışmanları ile birlikte belirledikten sonra, okula başlamadan en az 4-5 hafta önce kayıt yaptırmanızda fayda vardır. İşlemlerin rahat yürütülmesi ve konaklayacağınız yerin okula yakın olabilmesi için tavsiyemiz en az sekiz hafta öncesinden müracaat yapmanızdır. Kayıt için lütfen kayıt formunu doldurunuz ve kayıt için gerekli olan Depozit ücretini nakit olarak, banka havalesi veya kredi kartı ile ödeyiniz. Depozit ücreti toplam ücretten düşürülecektir. Kalan ücret Bulgaristan Eğitim Bakanlığı tarafından verilen öğrenci kabul belgesi alındıktan sonra ödenecektir.

Başvuruyu yaptığımda öğrenciliğim tanınmış sayılır mı?

Hayır. Öğrenciliğiniz Bulgaristan Eğitim Bakanlığı Yüksek Öğretim Genel Müdürlüğü’nce gerekli işlemler tamamlanıp adınıza öğrenci kabul belgesi düzenledikten sonra tanınmış sayılır.

Bana öğrencilik hakkımı kim tanıyor?

Size öğrencilik hakkını Bulgaristan Eğitim Bakanlığı Yüksek Öğretim Genel Müdürlüğü tanıyor.

Öğrenciliğimin tanınması ne kadar süre alıyor?

Belgeleriniz tam ve geçerli durumda ise öğrenciliğinizin tanınması ortalama 20-30 gün alıyor.